Kristinehamn Adventure Race 2007sö 2007-08-26 15:49
Resultatskapad av MultiSport2004 © Stephan Krämer 2004

    Pl Startnr Namn                        Deltagare 1           Deltagare 2                   Tid     Diff. 



Kort dam  (8)      31.5 km                            

     1      27 Karlstad Multisport         Marie Nilsson         Hanna Ehrencrona          4:01:20      0:00 
     2     106 Grannfruarna                Malin Jonsson         Sofia Rolén               4:18:03     16:43 
     3     100 Mothers of Mercy            Anette Bergman        Agneta Gustavsson         4:21:35     20:15 
     4     102 LisIng                      Lisa Eresund          Ingrig Kensby             5:15:55   1:14:35 
     5     101 Multimorsorna               Maria Johansson       Kajsa Nilsson             5:24:21   1:23:01 
     6     105 LOST                        Veronica Hjelm        Charlotte Stenberg        5:24:41   1:23:21 

           103 Bromsklossarna              Carolina Ring         Isabelle Ring           ej fullf.           
           104 Stom                        Elin Stom             Anna Stom                ej start           



Kort herr  (33)    31.5 km                            

     1     107 SIN Multisport              Anders Olsson         Jerker Martinsson         2:59:58      0:00 
     2     117 Team SF                     Sten Leandersson      Fredrik Barrulf           3:05:33      5:35 
     3     135 No Pain No Gain             Mark Griffiths        Anders Olofsson           3:06:32      6:34 
     4     131 Totalskidskolan Multispo    Andreas Gustavsson    Peter Gustavsson          3:25:34     25:36 
     5     126 (M)AD                       Karl Andreas Trondse  Daniel Lind               3:26:14     26:16 
     6     119 RIBE                        Mikael Ring           Mats Bergman              3:48:18     48:20 
     7     129 Cabby IF                    Pontus Olofsson       Jonas Axelsson            3:50:14     50:16 
     8     118 Team Carema                 Håkan Johansson       Rickard Forslund          3:50:18     50:20 
     9     121 Team Fjällbrynt             Andreas Larsson       Kent Albinsson            3:54:16     54:18 
    10     127 Team Smålänning o Västgö    Per Leandersson       Ulf Tyrén                 3:54:23     54:25 
    11     141 Team Reach                  Marcus Ekholm         Anders Kylberg            3:54:26     54:28 
    12     164 Team Tail Wind              Anders Sandberg       Daniel Norgren            3:54:29     54:31 
    13     114 Team IRM-HSB                Patrik Roslund        Tony Karlsson             3:56:16     56:18 
    14     133 Team Gemini                 Per Jernberg          Hans Persson              3:57:04     57:06 
    15     116 Bäckhammars Bruk            Pär Eriksson          Kent Linné                3:58:01     58:03 
    16     136 Kusinerna från landet       Erik Jansson          Marcus Jansson            3:59:53     59:55 
    17     122 Åkes Ölklubb                Torbjörn Camnéus      Markus Carlsson           4:00:31   1:00:33 
    18     124 Rolls Royce IF              David Kron            Patrik Kron               4:02:20   1:02:22 
    19     123 Team Åsboberg               Jan-Åke Israelsson    Jonny Andersson           4:09:52   1:09:54 
    20     128 Vike Bastuklubb             Thomas Pollack        Stefan Kruse              4:12:17   1:12:19 
    21     112 GE Adventure Team           Henrik Eknor          Leif Eriksson             4:13:43   1:13:45 
    22     120 Team tRaMs                  Samuel Ring           Alexander Moberg          4:14:18   1:14:20 
    23     134 Team Nokami                 Mikael Lilja          Karl Landström            4:15:57   1:15:59 
    24     125 Träpiraterna                Tomas Almnor          Klas Kling                4:23:27   1:23:29 
    25     108 TBH Minus                   Lowe Larsson          Jonas Jansson             4:31:32   1:31:34 
    26     111 Benning Rangers             Magnus Kjellström     Tim Walsh                 4:37:10   1:37:12 
    27     132 Stoltz                      Olof Åslund           Torbjörn Stoltz           4:39:32   1:39:34 
    28     109 Grillstad Raiders           John Naeslund         Peter Gustavsson          4:43:06   1:43:08 
    29     115 Pink Elephants              Joakim Oredsson       Niklas Thunlöv Magnu      4:49:02   1:49:04 
    30     158 The Crazy Bysitters         Björn Hedskog         Martin Sjöholm            4:59:04   1:59:06 
    31     110 Team Bogma                  Niclas Wiik           Jörgen Lindqvist          5:06:04   2:06:06 
    32     130 Heleneholms Multisport K    Diez Nobach           Gustav Lindéus            5:06:24   2:06:26 
    33     113 HP                          Henrik Asp            Per Vall                  5:24:13   2:24:15 



Kort mix  (25)     31.5 km                            

     1     160 Team Top Gear               Viktoria Ros          Thorbjörn Nilsson         3:37:55      0:00 
     2     153 Tunnaste Laget              Fredrik Johnsson      Cecilia Svedin            3:48:20     10:25 
     3     163 Norge äventyr               Marita Hult           Johan Gustavsson          3:50:29     12:34 
     4     157 Happy Feet                  Maria Karlsson        Staffan Johansson         3:54:37     16:42 
     5     162 Team Storstenshöjden        Johan Larsson         Julia Johnsson            3:57:57     20:02 
     6     143 Kolmården Adventures HG     Håkan Träff           Gabriella Jarl            3:58:11     20:16 
     7     156 Spårab                      Jonas Saleskog        Linn Nilsson              4:01:40     23:45 
     8     144 Dom                         Robin Griffiths       Alexandra Olofsson        4:12:37     34:42 
     9     148 Cedergrund                  Helena Cedergrund     Mathias Cedergrund        4:16:38     38:43 
    10     165 Lillstrumpa o syster yst    Anders Mikaelsson     Maria Mikaelsson          4:20:27     42:32 
    11     161 Inikaklet!                  Thomas Åström         Frida Åström              4:39:31   1:01:36 
    12     151 Blaise o Garvin             Mattias Karlsson      Ulrika Billström          4:39:40   1:01:45 
    13     154 Par i brott                 Mattias Hogland       Kristin Lavemyr           4:43:00   1:05:05 
    14     150 Ha re så bra!               Kalle Källman         Jenny Ros                 4:52:13   1:14:18 
    15     152 IP Liasion                  Björn Johansson       Daniella Pavlovic         5:00:28   1:22:33 
    16     159 The Guardians               Gudrun Carlsson       Christina Di Schiena      5:06:21   1:28:26 
    17     147 Untouchables                Lina Eliasson         Patrik Jansson            5:15:36   1:37:41 
    18     139 Camp Bratz                  Tord Dahlström        Helena Lövgren            5:29:52   1:51:57 
    19     142 Team AJ                     Jan Eriksson          Anna Dahlgren             5:34:41   1:56:46 
    20     145 Team BK                     Teemu Tukia           Karoline Edlund           7:18:37   3:40:42 

           137 Team TRE                    Anders Ljungqvist     Sofie R Ljungqvist       ej start           
           138 Team HBB                    Petra Gustavsson      Robert Lundgren          ej start           
           140 Team E                      Jenny Emerén          David C Emerén           ej start           
           146 Blonde and blonder          Elin Johansson        Ronie Vestman            ej start           
           155 Team NiLo                   Lotta Strömberg       Niklas Johansson         ej start           



Ungdom  (2)        10.5 km                            

     1     170 Piff o Puff                 Malin Jansson         Sofia Gereonsson          1:46:38      0:00 
     2     171 Daughters of Mercy          Sara Bergman          Sofia Gustavsson          1:47:29      0:51 



Lång dam  (2)      59.5 km                            

     1       2 Team starmaker.se           Emma Johansson        Elin Dahlin               7:31:41      0:00 
     2       1 TietoEnator Advent. Dam     Jeanette Svensson     Alexandra Wennerstra      9:33:37   2:01:56 



Lång herr  (21)    59.5 km                            

     1      14 Brolund Brothers            Hans Brolund          Per Brolund               6:25:32      0:00 
     2      22 SWECO                       Tomas Nordlander      Per Boström               6:28:51      3:19 
     3      17 Karlstad Multisport röd     Per-Erik Adrian       Janne Eriksson            6:49:25     23:53 
     4       8 Sea Service                 Henrik Gustavsson     Pär Gustavsson            6:50:19     24:47 
     5      24 TietoEnator Adv Lappland    Anders Lindström      Andreas Lindgren          7:34:08   1:08:36 
     6       7 OK Tyr                      Johannes Svensson     Johan Kensby              7:34:52   1:09:20 
     7      16 ATC                         Fredrik Elwinger      Björn Johansson           7:40:08   1:14:36 
     8      18 Springpöjkera               Adam Lanebjer         Rickard Persson           7:49:43   1:24:11 
     9       9 Heleneholms Multisport L    Lars Hansson          Daniel Runemalm           7:55:41   1:30:09 
    10      12 Ho loves me                 Cimmie Wignell        Rikard Ledin              7:55:50   1:30:18 
    11      20 Forshagaakademin            Rasmus Bengtsson      Jerker Elofsson           8:41:11   2:15:39 
    12      10 Team ASAP                   Joachim Axelsson      Pär Hagbom                9:19:10   2:53:38 
    13      21 Team ROC                    Christer Sandell      Magnus Ström             10:01:43   3:36:11 

             6 The Man In Black            Johan Levin           Karl Levin               Ej godk.           
            11 Team Carbanog               Marcus Lindskog       Anders Södergren        ej fullf.           
            13 Callegari                   Nils Svensson         Andreas Lagerström      ej fullf.           
             4 Mölnbacka AIS               Johan Persson         David Olofsson             maxtid           
            23 På Rymmen                   Aymon Mattews         Sten Lindblom              maxtid           
             5 LIV laget P o B             Lars Palmgren         Per-Arne Bengtsson       ej start           
            15 FK Herkules Latitud         Martin Rådbo          Johan Zenzén             ej start           
            19 Team Peab                   Niclas Hesselgren     Mattias Gustafsson       ej start           



Lång mix  (4)      59.5 km                            

     1      30 TietoEnator Advent mix      Mathias Carling       Carolina Andre            7:03:17      0:00 
     2      26 Åhmans Måleri Multi Team    Anna-Sofia Bark       Uffe Jonsson              7:20:16     16:59 
     3      25 Team Ayers                  Tom Johnsson          Regina Johnsson           9:59:41   2:56:24 
     4      29 Team Sunyard                Alf Nilsson           Mika Nilsson             10:02:28   2:59:11 



Solo dam  (2)      62.5 km                            

     1      50 naturguiden.se dam          Fredrika Alvarsson                              7:28:31      0:00 
     2      51 Laxå OK                     Åsa Carlsson                                    7:52:12     23:41 



Solo herr  (14)    62.5 km                            

     1      54 Lag Sigma 1                 Thomas Jansson                                  6:16:47      0:00 
     2      61 Team Löken                  Per Eklöf                                       6:27:07     10:20 
     3      55 Lag Sigma 2                 Örjan Eriksson                                  6:30:08     13:21 
     4      57 Team redax.se               Patrik Bohman                                   6:34:51     18:04 
     5      62 naturguiden.se herr         Peter Alvarsson                                 6:42:54     26:07 
     6      56 Kolmården Adventures        Pär Johansson                                   7:20:54   1:04:07 
     7      60 TietoEnator Advent solo     Jonas Kindberg                                  7:35:06   1:18:19 
     8      59 Mr Stönig                   Thomas Bengtsson                                7:52:13   1:35:26 
     9      53 Kinnarps Multisport         Jimmy Johansson                                 8:38:03   2:21:16 
    10      58 Action Force                Daniel Johansson                                9:12:43   2:55:56 
    11      52 F17 IF o Team Create        Tobbe Pettersson                               10:13:21   3:56:34 

            63 Sundbyberg Multisport       Anders Heurlin                                ej fullf.           
             3 Kolmården Adventures        Pär Johansson                                  ej start           
            64 Team Sunyard solo           Alf Nilsson                                    ej start